Jak jsem se dostala k psaní blogu

Kdyby mi někdo řekl, že jednou budu psát blog a světu předávat své zkušenosti, brala bych to jako blbý vtip. Možná tak v důchodu. Psát, to si přece může dovolit někdo, kdo má něco za sebou, má letité zkušenosti. Co já můžu mít za zkušenosti, když mi ještě nebylo třicet? A hle, světe div se 🙂

Jak se má cesta začala

Jednoho dne jsem se rozhodla opustit slušně placené zaměstnání a začít podnikat. Mé začátky podnikání byly ve financích, jako finanční poradkyně. Zkušenost dobrá, ale chtělo by to něco více naplňující. Nedokážu dlouho dělat práci, která mě na 100% neuspokojuje. Pořád hledám a vymýšlím, v čem bych mohla prorazit, a navíc by mě práce bavila tak, abych se do ní těšila. Nejlépe, aby se práce stala koníčkem. Což je jistě přáním každého.

Díky finančnímu poradenství jsem získala povědomí o investování. Proč to zmiňuji? Protože tím má cesta k psaní blogu začala. Investovat, to mě vždy lákalo, a tak jsem se dostala až k investování na burze. Nějaký pátek jsem se školila, jak na burze uspět, a právě tady jsem se poznala s otcem mé budoucí školitelky psaní blogu.

Co mě vlastně tak zaujalo?

V její knize mě oslovilo to, že existují tisíce lidí, kteří na internetu hledají odpovědi na své otázky, typu:

–          jak zvýšit sebevědomí
–          jak zlepšit sex ve vztahu
–          jak zabránit rutině ve vztahu
–          jak správně vymalovat byt
–          jak vybrat bazarové auto

ale nenachází nic nebo jen útržky informací. Nabádala ve své knize k tomu, abychom si začali navzájem předávat své zkušenosti, rady. Abychom si nenechávali pro sebe to, co je pro nás automatika, denní rutina. Jiní v té oblasti tápou a za informace jsou ochotni zaplatit.

Ta myšlenka se mi líbí. Škoda jen, že to tak nedělají všichni. Mohla by existovat databáze, kde by se místo povolání psalo, na co jsem expert. Osobně, už roky, zkouším změnit některé své charakterové vlastnosti, a pokud bych narazila na někoho, kdo je stejný jako já a dokázal se změnit, tak bych neváhala ani vteřinu přečíst si o jeho zkušenostech.

Jak jsem přišla na to své téma?

Téma mi ze začátku vůbec nebylo jasné. Právě proto, že je to má automatika, kterou dělám bez přemýšlení. Ale poté, co jsem si přečetla otázku:

–          Kdy cítíte ten pocit, kdy děláte něco s takovým zápalem, že přestanete vnímat čas i okolí, cítíte vzrušení, radost, zápal, jste plní energie? Aha moment

 

Najednou to bylo tady, jako blesk z čistého nebe. Okamžitě se mi před očima odehrál můj život v posledních několika letech, kdy jsem vymýšlela neustále nová a nová překvapení. S tím spojené mé pocity vzrušení, zda se překvapení podaří nebo prozradí. Překvapení je stejně důležité jako sex. Bez sexu vztah nebude fungovat. Bez překvapení vztah nebude fungovat mně a možná i Vám. Bylo mi jasné, že TO JE ONO! To chci předat dál, popsat, jaké kouzlo je v překvapení, jak lze díky tomu oživit vztah.

 

A tak se má cesta hledání toho, co by mě naplňovalo, zastavila. Věřím, že na dlouho, protože jak jsem se již zmiňovala ve svém příběhu, téma o kterém píši, je mou vášní, mým hnacím motorem. Pomáhat lidem mě také vždy bavilo a psát mi šlo vždy bohužel lépe, než mluvit 🙂

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.