Jak vyzrát nad romantikou? Návod pro muže

Pořád romantika sem, romantika tam! Už Vás to unavuje?

Prozradím Vám, jak vyzrát nad romantikou a partnerku budete mít dokonce spokojenější, než předtím.

Říkáte si, že je to podezřelé, že to nejde? Tak se nechte překvapit.

Na úvod však trochu teorie, abyste nás trochu pochopili:

Na jednu stranu chápu, že Vám romantika může lézt krkem. Je to něco, co není zrovna Váš šálek kávy. Nerozumíte tomu, co na romantice vidíme, nevíte jak na ni a když se přimějete k činům, tak to podle partnerky nebylo dostatečně romantické –> neocení to, že jste se alespoň pokusil vyhovět jí.

scenery-1183363_1920

Na druhou stranu (na obranu žen), zkuste to přirovnat Vaší potřebě mít sex. Hned vysvětlím:

Víte, proč ženy prahnou po romantice?

Protože se v tu chvíli věnujete jen jim, mají Vaši 100% pozornost, nasloucháte jim, jste galantní, šarmantní, mají pocit, že jsou středem vesmíru. Zažívají něco, jako emoční orgasmus. Žena je ryze emoční bytost! Emoce hrají v našem životě významnou roli.

Proto je pro nás přirozené vyžadovat romantiku, stejně jako je přirozené pro Vás, vyžadovat pohlavní styk. Je to velice příjemný zážitek, při kterém se cítíme šťastně. Tak, jako Vy při sexu. Dokázali byste se ho vzdát? Ne, ale po nás byste to chtěli…

Dost teorie! Pojďme si teď říct, co mám na mysli tím, vyzrát nad romantikou:

Než jsem tento článek publikovala, nechala jsem si potvrdit od dalších dvou žen, zda to vidí stejně jako já a daly mi zapravdu. Takže?

Pro mě jde romantika ruku v ruce s tím, být pozorný. hands-699486_1280Pokud je partner pozorný, tím mám na mysli:

 • Podrží mi dveře.
 • Nabídne se s pomocí.
 • Pohladí mě po vlasech.
 • Řekne něco hezké.
 • Vyslechne mě a stojí na mé straně,

v tom případě neprahnu po romantice. Jak to?

Nemusí pršet, stačí, když kape.

Pokud dáte ženám něco z vyjmenovaného KAŽDÝ DEN, poptávka po romantice výrazně klesne, neboť ji budou dostávat dennodenně, v malých dávkách.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Romantika mi nechybí, a to ne proto, že by mi nic neříkala nebo, že bych ji neměla ráda. Je to proto, že je můj partner velmi pozorný, zajímá se o mě a nemá problém pro mě cokoliv udělat. Můj kalich je plný, má potřeba uspokojena, nemám pocit, že bych strádala. Tudíž romantiku po partnerovi nevyžaduji.

Dává Vám to smysl?

Můj názor je, že toto téma není tak horké, jak se zdá a že není třeba si lámat hlavu s vymýšlením strojených romantických večerů. Znovu opakuji, to stejné potvrdily další dvě ženy!

Zamyslete se tedy nad tím, zda je pro Vás přívětivější udělat malý romantický projev každý den, než velký vyčerpávající jednou za čas, kdy se na něj dlouho-dlouho psychicky připravujete, stresujete se, protože nevíte, jestli bude dostatečně romantický.

Příklady každodenních romantických projevů:

colored_heart-wallpaper-1920x1080

 • Výše uvedené příklady
 • Chystáte jídlo? Zkuste vykrojit nebo namalovat srdce. Na kafe s pěnou lze namalovat pomocí skořice nebo kakaa. Chléb lze okrájet ve tvaru srdce nebo na něj vykrojit, pomocí formy na vykrajování perníků, nějakou zeleninu ve tvaru srdce (z okurků, mrkve…). Na snídani můžete udělat vajíčka ve tvaru srdce tak, že je vyklepnete do stejné formičky – přímo na pánev.
 • Nechejte milý vzkaz – na zrcadle napsaný partnerčinou rtěnkou; na papírku schovaný na místě, kam pravidelně chodí; na pozadí plochy počítače – vytvoříte pomocí programu „Malování“.
 • Pošlete jen tak hezkou sms pro potěšení (Myslím na Tebe…; Dnes Ti to moc slušelo…; Už se na Tebe moc těším…, Děkuji za včerejší večer…).
 • Díváte se společně na televizi, na film? Dívejte se při svíčkách, zapálené aromalampě.girl-559307_1280
 • Pokud zrovna věší prádlo, umývá nádobí, loupe brambory, přidejte ruku k dílu bez ptaní.
 • Pochvalte jídlo, klidně dvakrát – jednou když začnete jíst, podruhé když dojíte.
 • Překvapte občas něčím.
 • Nikdy nezapomínejte na polibek na rozloučenou a na přivítanou.
 • Při procházce venku se držte za ruce.
 • Chodívejte spát společně, ve stejnou dobu a usínejte v objetí.

Myslím, že jsou to velmi jednoduché úkony, které Vás nestojí žádné úsilí, a přitom mají obrovskou moc. Se ženou dělají divy.

Mějte oči otevřené, buďte vnímavější. Někdy stačí sledovat, co dělá partnerka Vám. Ve 100 % případů touží po tom stejném od Vás. Takže jen kopírujte její chování, případně přidejte něco navíc, z výše uvedeného.

Jelikož jsem nedávno dostala požadavek od jednoho čtenáře, na pár horkých tipů na romantiku, tak pro ty z Vás, kterým je přeci jen pohodlnější vymyslet jednou za čas něco větší, tady jsou. Co by mě zaručeně dostalo:

couple-564232_1280

 • Přichystejte jako překvapení rezervaci hotelového pokoje, spíše apartmá (když už chcete, aby to stálo za to, tak nešetřete), na posteli růže, zapálené svíčky, příjemná hudba, možná malý dáreček pro potěšení + nějaká aktivita typu masáž zad, společná koupel…
 • Nachystejte piknik na nějakém kouzelném místě (na vrcholku hory – při západu slunce, u zajímavých přírodních úkazů…), ať už ve dne nebo večer pod hvězdami, při svíčkách.
 • Zarezervovat celou restauraci jen pro Vás dva (uzavřená společnost). Krásně nazdobený stůl, romantická hudba, příjemný personál ochotně poskakující jen kolem Vás…
 • Domluvená projížďka na koních krásnou přírodou…
 • Udělejte nějaké romantické oživení vztahu, viz můj e-book „Oživení vztahu do 14 dnů“.

Ať si vyberete první nebo druhou variantu, hlavně nezpohodlňte. Pamatujte, že pokud o vztah nechcete přijít, musíte se naučit DÁVAT, nikoliv pouze BRÁT!

V žádném případě se nespoléhejte na to, že lhostejností si udržíte vztah takový, jaký jste měli dosud. Všechno na světě funguje tak, že pokud něco necháme ležet ladem, neinvestujeme svůj čas a energii (samozřejmě i peníze), postupně to chátrá a snižuje se životnost.

Nejinak je to i u vztahů!

Lhostejnost je Váš nejhorší nepřítel.

 

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

 • Ondrej 15.06.2016 07:43

  článok som prečítal na jeden dych … musím uznať, že písanie Vám naozaj ide a viete vysvetliť zložité veci veľmi jednoduchým spôsobom. Nechcem preháňať, ale pýtal som sa túto otázku takého množstva žien, že už si ani nepamätám koľko ich bolo – nikdy som však nedostal odpoveď, s ktorou by sa dalo pracovať. Väčšinou to bolo niečo v zmysle „ja ti to jednoducho neviem vysvetliť, to musíš cítiť“ alebo „ja neviem“

  JA už VIEM

  Ďakujem. To, čo robíte, je poslanie. Pomáhate ľuďom aby ich vzťahy boli lepšie a tým aj ich životy, pretože nikto si nespomenie o 20 rokov aké mal auto alebo mobil… spomenieme si na to s kým sme čo prežili.

  Nech sa Vám darí!

  • Bc. Eva Križánková 21.06.2016 13:06

   Děkuji za moc krásnou zpětnou vazbu, Ondrej. Velice jste mě potěšil.

   Moc mě těší, že Vám článek bude užitečný a že jsem to zrovna já, kdo se možná spolupodílí na vzniku dalšího spokojeného páru.

   Hodně štěstí i Vám a partnerce.

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.