Mám děti, na partnera nemám čas!

Děti! Úžasné malé bytůstky, které nás naplňují láskou, někdy pijí krev a někdy, a to dost často i když nechtěně, bývají začátkem rozpadu vztahu rodičů.

Proč?

Protože se stávají středem vesmíru. K nim směřuje veškerá pozornost a vše ostatní jde stranou. Je Vám to povědomé? Tak právě pro Vás je tento článek, ve kterém bych Vám chtěla popsat mou nedávnou zkušenost,Je potřeba neustále vyvažovat misky vah! která mi potvrdila, že děti a partner musí stát na stejné úrovni Vaší pozornosti.

Je důležité průběžně se věnovat zdraví a lásce vztahu partnerů. Nesmíme na to zapomínat zejména v období rodičovství.

Na článek mě přivedla čerstvá zkušenost s mým synem:

Už je to asi 2 týdny, co u syna pozoruji určitou odtažitost, odmítání lásky. Není to pořád. Je to občas, ale i to málo se mě vždy velmi dotkne a dlouho, dlouho mrzí. V hlavě mám nezodpovězené otázky. Kde jsem udělala chybu? Proč mě nemá rád? Jsem špatná matka?

Pocity lítosti se střídají s hněvem.

V jednu chvíli zaujmu ofenzivní postoj, kdy mám pocit, že po zlém snad něco svedu. Chci zaujmout postavení autority – pomocí příkazů a zákazů syna postavit do latě. V tom si však uvědomím, že taková být nechci. Chci si ho získat láskou… jenže tu bohužel v tom momentě odmítá.

Vnitřně to vzdávám. Je potřeba neustále vyvažovat misky vah! (1)Slzy se hromadí za víčky, hořce polykám…

V tom přichází partner, obejme mě a dodá pocit, že je tu pro mě, stojí při mně, jsme na to dva.

Po těle se mi rozlije pocit štěstí. Štěstí, že mám takového partnera a že máme přesně takový vztah, jaký máme.

Neříkám, že se mi tím nálada vrátila do normálu, to by ani nešlo. Ale mávla jsem nad situací rukou a nechala tomu volný průběh. Ve větším klidu, s pocitem že mám na své straně skvělého partnera, můj silný opěrný bod, jsem s klidnou hlavou mohla přemýšlet, jak se situaci postavím a proč vlastně vznikla.

Teď si zkusme představit druhou situaci.

Jak by asi dopadlo, kdybych se něčeho podobného dočkala i od partnera, který by neměl zájem mě podržet, povzbudit, nastavit své rámě k útěše? Byl by lhostejný, bez zájmu o mě, nedodal by mi pocit, že mě někdo miluje? Pro mě by to teda byl „konec světa“.

Naštvaná na celý svět bych prskala zlobu a kyselinu všude kolem sebe. V zoufalství bych podnikala kroky, které by ještě víc narušily vzájemný vztah a atmosféru rodiny. Dávala bych vinu partnerovi, syna bych trestala tak, že bych mu lásku odmítala také.

Přitom největší paseku bych si napáchala uvnitř sebe (nalomená psychika jde ruku v ruce s nemocemi!). Tak nějak by to mohlo vypadat.

V MÉM PŘÍPADĚ VŠAK NEVYPADÁ.

Díky bohu, že si uvědomuji důležitost udržování zdravého vztahu! I proto, že se naše vztahy odráží na dětech! Na jejich budoucích vztazích! Ale o tom možná jindy.

love-1111816_1920

Pro ty, kteří máte s dětmi podobnou zkušenost, zde máte mé zjištění:

  1.  Syn mě má spojenou s večerním chystáním do postýlky. Když se blíží večer, tak se ode mne dere k tatínkovi. Krom odmítání lásky si nově začal vymýšlet: „máma AU, máma bije“. Dokážete si představit, jak se na mě partner díval poprvé, když to řekl? :DAlespoň teď vím důvod jeho odmítání.
  2. Syn je celý den se mnou, hrajeme si, mazlíme se, pokud zrovna něco neprovede, tak máme skvělou náladu. Jakmile překročí práh bytu tatínek, tak jsem vzduch. U babičky dokonce ani nereaguje na mé otázky. Nejsem mu vzácná, je se mnou pořád, to by mi řekl kterýkoliv zkušenější rodič. Jelikož jsem rodičem poprvé a nemám žádné zkušenosti, tak jsem si na to musela přijít sama.Alespoň teď rozumím druhému důvodu jeho odmítání.

Snažte se být vnímavější i ve vztahu. Každý problém má nějaký důvod. Snažte se vypátrat ho a hned se Vám může klidněji spát.

Má zkušenost s rodičovstvím mě přesvědčila, proč je tak důležité na vztah nezapomínat. Proč je tak důležité pečovat o partnera se stejnou láskou, jako o dítě. Protože kdo tu pro nás zůstane, až nám děti vyletí z hnízda?

Pro mě partner na celý život …

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.