Mé JÁ, které je na zabití

Máte někdy pocit, že stačí maličkost a bezdůvodně vybuchnete a jindy se nad stejnou maličkostí ani nepozastavíte? Tento článek Vám může změnit život, pokud ho uchopíte správně.

Důležitost 4 fází ženského menstruačního cyklu chci otevřít ještě jednou, protože ho považuji za alfu a omegu celého mého dění ve vztahu. Jsem přesvědčena, že i toho Vašeho. Chci ho zmínit znovu i proto, že jsem dospěla k dalším pozoruhodným zjištěním!

Opět jsem zažila veliký -AHA moment, který mi změní život. Stejně jako v otázkách sexuálních, tak v otázkách mého vnitřního já, mi opět můj menstruační cyklus pomohl rozluštit mé vnitřní dilema, které mě tížilo několik let a které jsem dokonce chtěla konsultovat s odborníky -> NENÍ TŘEBA, ODPOVĚDI JSEM OBJEVILA V SOBĚ, V MÉM CYKLU.

Teď Vám odhalím kousek sebe, kousek mého léta odmítaného JÁ, kterému jsem nerozuměla a byla z něj nešťastná. Hodně jsem přemýšlela, zda Vám mám odhalit svou „temnou“ stránku, své slabiny.

Rozhodla jsem se, že chci, abyste viděly, že jsem jedna z Vás a že můj život a vztah není jen a pouze procházka růžovou zahradou.

Některé schopnosti jsou pro mě tak automatické a vrozené, že nad nimi nemusím přemýšlet a dělám je na jedničku. Právě ty Vás chci naučit, protože se mi v životě několikrát potvrdilo, že právě díky nim po mně můj partner pořád touží a náš vztah nechuraví. (Vyzkoušeno na dvou vztazích).

Pak jsou tady ale ony zmiňované slabiny, se kterými si ještě dnes moc neumím rady (teprve se s nimi učím žít v souladu, na základě nových poznatků) a vím, že tyto slabiny má většina žen, jelikož máme všechny stejné hormony a stejný menstruační cyklus.

Některé ženy však mohou mít jednotlivé pocity a emoce zesílené, a to pak může způsobovat potíže v běžném životě. Věřím, že právě těmto ženám může můj článek velice pomoci, pokud ho uchopí správně.

Nikomu nebudu tvrdit, že jsem bezchybná, bezproblémová, ideální osoba do vztahu. Celý život se pocitově cítím jako na horské dráze. Vím, že přítel to se mnou nemá zrovna jednoduché.

Možná to je důvod, proč si mě dosud nevzal za ženu, ale možná právě to je důvod, proč je pořád se mnou a drží se mě jako klíště, protože přes všechny úskalí, se mnou zažívá úžasné chvíle, které jsou pro něj mnohonásobně cennější, kvůli kterým na mě nedá dopustit a kvůli kterým by náš vztah nikdy nechtěl ztratit.

Trochu konkrétněji k mým pocitům:

Zmínila jsem se, že se cítím jako na horské dráze. Tím mám na mysli, že v jednu chvíli mám návaly radosti a štěstí, mám chuť se pro náš vztah rozkrájet a tak i činím. Jsem zábavná, srším energií, vtipem, překvapeními, rutině pořádně vypráším kožich a vyženu ji páchat zlo jinam :).

Pak je tady ale ta druhá strana mince a tou jsou negativní emoce a chování. Ve všem vidím problém, ve všech vidím chyby, nikoho nesnesu. Nesnesu kritiku, přitom sama kritizuji, jsem podrážděná, vztahovačná, výbušná, nervy na pochodu, intimita je tabu.

soul-746560_1920

Každá maličkost je důvodem k hádce nebo dokonce k tiché domácnosti. Následuje lítost nad vzniklou situací. Zpětně si promítám, jak bych se cítila v kůži partnera, všeho lituji a snažím se situaci napravit. Tento stav se opakuje i několikrát během pár dnů 🙁

V tomto období jsou na denním pořádku pocity, že jsem špatný člověk, špatná matka, špatná milenka. (*díky bohu za to, viz níže)

Náhodně jsem se dostala ke knize o ženském menstruačním cyklu (zde krátké vysvětlení), která mi do této tmy přinesla světlo. Najednou mi všechno začalo dávat smysl. Můj problém má vysvětlení, až se mi tomu nechce věřit. Nikdy jsem si neuvědomovala, že se mé pocity točí v jakémsi koloběhu (cyklu). Pořád se střídá skvělé období s tím „špatným“, nikdy se neslučuje.

Teorii mám, teď to chce vysledovat praxi.

4faze-kruhVystřihla jsem z papíru kruh, který jsem rozvrhla na čtyři části. Před ovulační, ovulační, premenstruační, menstruační. Každá fáze trvá 7-8 dnů. V každé fázi mám zapsány nejběžnější emocionální a fyzické změny, které se v ženském těle odehrávají. (ukázka je na fotce)

Spousta z nich se Vás, ani mě nemusí týkat, chce to vysledovat a zapsat si do každé fáze Vaše vlastní chování. Já to postupně dělám.

Od té doby, co jsem si kruh přidělala na lednici a mám své fáze více pod kontrolou, zjistila jsem, že na sobě začínám pozorovat, kdy přesně začínám přecházet z jedné fáze do druhé a kdy se dostavují jaké pocity.

Dokonce jsem zjistila, že dokážu své pocity v zárodku potlačit nebo lépe řečeno obrátit v „dobro“, chvilkou soustředění (představa něčeho hezkého) nebo když si začnu zpívat (to vyvolá příjemný pocit – zaženu ten špatný).

Díky tomu, že teď vím, že je to jen krátkodobá záležitost, jsem mnohem klidnější. Neberu to jako katastrofu. Beru to jako hotovou věc, kterou tak prostě ženy mají. Vím, že období temna přejde, jen je potřeba to teď chvíli vydržet, případně se stranit lidem, abych nepáchala „škody“ 🙂

awareness-1052371_1280

Dvojnásobný užitek vidím v tom, že nyní i partner ví, že je můj stav jen dočasný a mé chování bere s rezervou.

Zkuste to také. Vytiskněte si přiložený kruh nebo si vytvořte svůj vlastní a sledujte se nějakou dobu. Uvidíte, že na své otázky naleznete odpovědi. Uvidíte, že rozumět svému tělu, Vám změní život k lepšímu.

Na závěr:

Je důležité nezavrhovat žádnou fázi. Z některých pohledů Vám může připadat, že před ovulační a ovulační období jsou alespoň z pohledu vztahu ty nejlepší a máte pravdu. Cítíte se plné sil, máte skvělé nálady na rozdávání, vztahy navazujete s lehkostí, málo co Vás vyvede z míry, všechno jde od ruky.

Premenstruační a menstruační fáze jsou však rovnocenní parťáci a je potřeba se na ně dívat jako na stejně důležité, ne-li důležitější. Právě v těchto obdobích totiž děláte zásadní životní rozhodnutí, ujasňujete si některé životní postoje. V těchto fázích vznikají skvělé nápady, které Vás mohou posunout ve vztahu i v životě dál!

Tím, že máte racionálnější pohled a jste kritičtější vůči své osobě (*viz. jsem špatná matka, milenka) způsobí, že na sobě v před ovulační a ovulační fázi pracujete, neboť jste plné nových sil a stává se z Vás o něco lepší já.

Má před ovulační a ovulační fáze je z pohledu vztahu úžasná, odsud čerpám a informace Vám předávám, ale premenstruační a menstruační fázi bych nikdy nevyměnila, protože udávají směr.

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.