Milujte svého partnera jeho jazykem lásky

Koupili jste partnerovi někdy dárek a on nejásal tak, jak jste si představovali? Potřebujete občas pořádně obejmout a partner to jen odbyje? Naopak partner by s Vámi chtěl trávit chvilky o samotě, nic nedělat, jen se tak „povalovat“ a Vám to nic neříká?

Někdy můžeme mít až pocit, že naše city nejsou opětované. Máme pocit, že si nerozumíme. V horším případě, to může vést až k hádkám nebo rozchodu. Partnerovi se vyznáváte z citů, no on nereaguje podle Vašich představ. Z jeho pohledu to může působit stejně, když Vám dává najevo svou lásku, podle svého a Vy to přejdete bez povšimnutí.

Proč tomu tak je? Existuje nějaké řešení? Samozřejmě a je to velmi prosté. Každý máme totiž jiný jazyk lásky. Každý své city vyjadřujeme jiným způsobem a každý se cítíme být milováni jinými činy partnera. Pro někoho je největším důkazem lásky obdarování, někdo potřebuje být o lásce ujišťován slovy, někdo doteky. Takže stačí, když zjistíte jakým jazykem Váš partner hovoří a naučíte se ho. Pak musí udělat to stejné on.

Jak jste na tom Vy a Váš partner? Začněte ho ujišťovat o své lásce jeho jazykem a sledujte, jaké to přináší ovoce.

Vyplňte si společně dotazník, který Vám pomůže najít Váš jazyk lásky. A dejte vztahu nový rozměr. Dotazník jsem Vám nachystala ZDE >>>

Jaké máme typy jazyků lásky?

girl-559307_1280Přijímání darů

Pokud je toto Váš jazyk lásky, pak se cítíte nejvíce milováni ve chvíli, kdy Vás partner obdaruje. Neznamená to, že jste materialista, není to o daru jako takovém. Je to o skutečnosti, že na Vás partner myslel, že si dal práci s výběrem, aby se Vám dar líbil – tím ukazuje, že mu na Vás záleží, že mu nejste lhostejní.

 

 

Věnování časucouple-690948_1280

Tento jazyk lásky je o společně stráveném čase. Cítíte se být nejvíce milování, ve chvíli, kdy jste spolu jen vy dva a můžete se naplno věnovat jen sobě, ničím a nikým nerušení.

 

love-594427_1280Slova

V tomto případě se cítíte být nejvíce milováni ve chvíli, kdy to slyšíte. Potřebujete být opečováváni slovy. Potřebujete slyšet, jak moc Vás partner miluje, váží si Vás.

 

Skutkyhands-699486_1280

Pokud jsou Vašim jazykem lásky skutky, znamená to, že si mnohem více vážíte toho, co pro Vás partner dělá, věříte, že skutky jsou cennější než slova. Tz. partner si udělá čas na to, aby Vám v něčem nebo s něčím mohl pomoci. Bere jako samozřejmost stát Vám po boku, když budete něco potřebovat. Nabídne Vám vždy pomocnou ruku.

 

family-735231_1280Fyzický kontakt

Máte-li fyzický kontakt jako svůj jazyk lásky, pak se cítíte šťastní a milovaní v případě jakýchkoliv doteků. Jste rádi v blízkosti svého partnera, potřebujete se držet za ruce, objímat, hladit, líbat.

 

Ani teď si nejste jistí svým jazykem lásky? Tak se pusťte do vyplňování dotazníku, nejlépe společně s partnerem, ať máte jistotu a víte to jeden o druhém. Pak na sobě můžete začít pracovat a mluvit na sebe jazykem toho druhého.

Nezabralo to? Pak asi bude problém někde jinde. Pokud partner nereaguje, Vaše city jsou mu lhostejné, tak se Vám možná začíná vzdalovat. Nebo taky ne, třeba to chce jen trochu oživit vztah.

Ať tak nebo tak, přeji vzájemné objevení se (z pohledu jazyků) a mnoho správně vyjádřených důkazů lásky 🙂

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.