Nudím se! Kudy z nudy?

Každý den, pořád dokola to stejné? Ráno do práce, z práce domů, zavřít se mezi čtyři stěny, uvařit, poklidit, postarat se o děti, mazlíčky… je Vám to povědomé?

Ženete se do záhuby! Takový životní styl je jak časovaná bomba. Dřív nebo později to na Vás dolehne. Přijdou první výčitky, hádky, odcizení…

Nečekejte, až něco vymyslí Váš partner. Ujměte se velení. Bavte se, hledejte pořád nová oživení! Nemusí to být vůbec složité. Zavelte a vyrazte třeba do přírody. Příroda Vám dodá spoustu nové energie, sluníčko zvedne náladu a hned je den usměvavější.

Jděte na to jednoduše, z rutiny Vás vyvede jakýkoliv krok mimo to, co běžně každý den děláte. Nemusíte jezdit nikam daleko, hledat finančně a časově náročné výlety.

My jsme si tak tuhle vyrazili na kolech a skvěle si užili nedělní odpoledne.

Vyrazili jsme v šesti. Čtyři dospělí a dvě děti (dva a jeden rok). Vyrazili jsme po cyklostezce do vedlejšího města. Cestou bylo nespočet zastávek, možná to znáte… DĚTI 🙂

Na konci cesty zmrzlinka, kafíčko, pro synka dětské hřiště a zpět jsme jeli už jen ve třech, jen má rodinka.

Po cestě zpět jsme si zpívali, udělali opět nějakou tu zastávku, abychom postavili věž z kamínků, prošli se vysokou trávou, udělali pár fotek, naučili syna mít zas o něco víc rád přírodu.

Untitled design (1)

Na závěr jsme se rozhodli pro „zkratku“ – ze které se vyklubal až sportovní výkon.  Na první pohled nevinná mírně stoupající polní cestička, skrývala zradu! Byla z pohyblivé písčité půdy. Tudíž kola se nám bořila a šlapat na kole v písku, do mírně stoupajícího kopečku, se ukázalo jako výkon hoden aktivního sportovce.

Nevadí, nakonec jsme to zvládli. Sotva jsem lapala po dechu, ale spokojená, že jsem si zase jednou dala pořádně do těla a že jsme náš výlet na závěr hezky okořenili.

Hold, ne každá zkratka znamená zjednodušení cesty. A to platí i ve vztazích. S tím rozdílem, že pokud chceme mít skvělý vztah, tak zde neexistují žádné zkratky. Můžou se Vám vymstít -> nakonec můžou zabrat dvakrát víc času a úsilí, než dosáhnete toho, co jste chtěli.

Pokud máte pocit, že Vám to ve vztahu nefunguje, drhne to, možná jste zvolili nějakou tu zkratku:

  • než byste si sedli a promluvili si, děláte, že problém nevidíte nebo ho ignorujete,
  • odbýváte své nebo partnerovy potřeby,
  • spoléháte se na to, že to co děláte stačí. Možností je spousta.

Každá zkratka může znamenat dvakrát větší úsilí na vrácení vztahu do normálu.

Pamatujte, že tak jak do vztahu investujete, tak se Vám i vrací. Chcete-li mít skvělý vztah, nehledejte zkratky. Průběžně na vztahu pracujte, DÁVEJTE a bude Vám dáno.

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.