Přítel už v tom jede taky?

Ještě poslední kontrola ingrediencí: 10 g šafránu, 15 g ženšenu,  5 g zázvoru, 20 ml červeného vína… ale pozor, pozor… nacházím otisky prstů a mé nejsou. Mé recepty byly zkopírovány! O několik dnů později dostanu první ochutnávku své vlastní medicíny. Lupič byl odhalen pod svícnem.

Partnera jsem o tom, že píšu blog, neinformovala. Spíše jsem mu to chtěla zatajit. Důvody jsou vesměs dva:

–          První důvod, a to hlavní je, že Vám říkám informace, které by pro něj měly zůstat TABU. Dovídá se o tom, v čem se skrývá to tajemství, že mě má pořád rád. Prozrazuji, co na něj platí.

–          Druhým důvodem je pak to, že kdyby o tom věděl, tak byste nečetli tyhle řádky. Jednoduše by mi rozmluvil, začít o svých zkušenostech psát. To by bylo samé: „Nikoho to nebude zajímat… Na internetu je takových informací nespočetně… Psaním se nemůžeš uživit…“, atd.
Znáte to… takové ty nechtěné rady, které i když nechcete, tak si je vyslechnete.

Věděl, že na něčem pracuju, ale to já dělám často, takže ho nenapadlo řešit, na čem, proč tak vysedávám u počítače. Mamce, coby mému „oponentovi“, se podařilo mé rozpracované dílo poslat do světa, jedním kliknutím na tlačítko „líbí se mi“. Rázem se k článkům a k příběhu dostal i partner.

K mému prvnímu důvodu:
Teď jen můžu doufat, že si na mě nezačne dávat pozor 😀

K druhému důvodu:
Zakázala jsem mu vyjadřovat se k čemukoli negativně.ebook zdarma

Když už o tom věděl, tak jsem mu, kvůli zpětné vazbě, dala přečíst e-book zdarma, kde píši o nápadech na překvapování. A hle, už je to tady. Dočkala jsem se první odezvy. E-book ho inspiroval k činům. Co víc bych si mohla přát, jak to, že v oblasti, kterou miluji a dělá mě šťastnou, se začne angažovat i on? Že začne mé rady používat na mě a bude ho to bavit?

Je to skvělý pocit, to samé přeji i Vám.

Pokud začne s překvapováním i partner, tak jste na správné cestě, nejste mu lhostejní – > hurá… začaly se hýbat ledy. Není však nutně podmínkou, aby začal překvapovat i on Vás. Lhostejní mu nemusíte být, jen se může snažit potěšit Vás v jiných směrech. Pokud si všimnete nějakých pokusů, tak ho podpořte!
Pro každého nemusí být jednoduché najít to pravé, co Vás bude těšit. (Já, když se partnera zeptám, zda ví, co mám ráda nebo co mě potěší, tak neví). A pokud partner ví, co Vás těší, tak pro něj nemusí být jednoduché udělat první krok. Pokud se odhodlá, tak to nenechte bez povšimnutí. Pokud provedení nebude zrovna podle Vašich představ, neshazujte ho – akorát byste si zavřeli dveře.
Někde se začít musí a nikdo účený z nebe nespadl. Takže partnera chvalte a chvalte, ať nabude pocitu, že je jeho snaha oceněna.

Popravdě jsem vůbec neočekávala nějaké pokusy z partnerovy strany. Mám totiž vypozorované, že u nás funguje rčení: „podle sebe soudím tebe“.  Přítel má rád dobré jídlo, já mám ráda dárky. Je vtipné sledovat, že když chci přítele potěšit, oslavit zvláštní příležitost, tak mu vždy koupím dárek. On když chce potěšit mě, tak mě pozve do restaurace :). Takže přesný opak toho, co by ten druhý chtěl. A jsme v tom nepolepšitelní.

A co za překvapení to bylo?

Tak jednoduché a nic Vás nestojí.

Partnerova pracovní doba vypadá tak, že je dva dny doma a třetí den v práci, až do večera. Dnes měl být v práci. Ráno se sbalil jako obvykle a odešel. Brzy však v zámku zachrastily klíče…

hraní na podlazejá se synem, hrající si na podlaze, jsme se na sebe překvapeně, plní očekávání, podívali… v tom vtrhl dovnitř, nečekán,“ IVAN!“ Vrátil se a potěšeně mi oznámil, že je dnes doma. Že už to ví 3 dny, ale chtěl mě překvapit. Natěšeně jsem na něj vyskočila z podlahy a užívala si toho skvělého pocitu překvapení, pocitu, že si můžeme užít společný den, že nebudu                                                                    muset odpočítávat hodiny do jeho příchodu.

Takové ty pocity prázdného bytu, když ráno vstanu a on už je pryč, možná pocit samoty, pocit, že část mě je někde pryč, vše se obrátilo o 360°. O to bych byla ochuzena, kdyby mi před třemi dny řekl, že tehdy a tehdy půjde jen na chvíli do práce. A TO JE DŮVOD PROČ PŘEKVAPUJI! Protože chci, aby zažíval obraty o 360°.

Takto by to vypadalo, kdyby mi dopředu řekl, že dnes půjde jen na skok do práce, jinak bude doma. Zeptala bych se:

Já: „Kdy že to?“
On: „V úterý“
Já: „Hmm, OK…“

A to nepřeháním. Tak se to totiž už několikrát stalo. Není to poprvé, co si vzal dovolenou. Vždy když mi to dopředu oznámil, tak jsem tak reagovala. Trochu se člověk zatěší, řekne si, pět dnů budeš doma, super, ale hned změníme téma a už to neřešíme.

Takže doufám, že mu to vydrží a bude mě překvapovat i nadále. Teď už ví, kde se může naučit, jak své překvapení zdárně dotáhnout do konce… v e-booku Oživení vztahu do 14 dnů.

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.