Sexuální chladnost? Vím, proč tomu tak je.

Malá sexuální aktivita, nezájem o pohlavní styk, odmítání partnera, sexuální chladnost. Je Vám to povědomé? Mně ano. Tento článek Vám pomůže pochopit některé zákonitosti a své tělo a zjistíte, že Vaše pocity jsou zcela normální. Nemusí se jednat o frigiditu.

Milé čtenářky, tento článek se týká hlavně Vás. Pánové si ho můžou přečíst informativně, třeba si spojí některé nálady svých drahých poloviček.

Je to teprve nedávno, co jsem dospěla ke zjištění, které velice ovlivní můj život, po sexuální stránce. Přemýšlela jsem, zda článek napsat, protože se jedná o můj intimní život, navíc jsem byla vychovávána tak, že sex a vše co se týká mého těla, je obrovské tabu. Proto pro mě není zrovna příjemné a jednoduché se v tomto směru otevírat.

Přesto přese všechno se s Vámi chci podělit, protože s podobným problémem se může setkat celá řada z Vás a můžete mít stejné negativní pocity jako já, které pak ovlivňují Vaše smýšlení a chování a vůbec atmosféru ve Vašem vztahu. Doufám, že Vám článek pomůže vyřešit některé pochyby a pomůže vnést do vztahu větší klid a pohodu.

girl-850117_1280

Už celou věčnost mám vnitřní dilema. Jednou cítím, že slovo sex se nesmí ani vyslovit, jak jsem na něj alergická. Vadí mi každý partnerův pohled na mé nahé tělo, dotek, jeho chtíč, a pokud se přes to octneme v posteli, tak je to pro mě spíš utrpení, než požitek. Pokud v posteli neskončíme, tak mám výčitky, že se partnerovi dostatečně nevěnuji, že ho po této stránce zanedbávám. Navíc se trápím neustálým přemýšlením, proč jsem taková? Mám sexy muže, kterého by každá vzala všema deseti a já ho odmítám.

Na druhé straně mám období, kdy trháme početní rekordy. Každý dotek, pohled na partnera a myšlenka mě rozpálí a troufla bych si říct, že pak partner nestíhá mé tempo. Milování si velmi užívám, neexistuje stud, vymýšlím různá překvapení (čekám polonahá na barové stoličce, až se vrátí z práce domů) a pracuji na oživení vztahu, viz můj e-book .

Období, kdy na intimitu nemám ani pomyšlení, je tak frustrující, že pak zapomínám na to, že to tak není pokaždé a mám pocit, že snad musím být frigidní. Nebo že není problém ve mně, ale v partnerovi -> že není dostatečně přitažlivý, dělá v posteli věci, které se mi nelíbí, což se pak odráží na mém sexuálním apetitu.

Dosud jsem se jen trápila a snažila se s tímto obdobím bojovat. Nejednou toto období končilo skoro rozchodem, z mé strany (rozum vždy zvítězil, díky bohu). Pořád jsem partnerovi diktovala, jak se smí a nesmí tvářit, a co může a nemůže vydávat za zvuky, abych se mohla dostatečně uvolnit a užít si milování. Co myslíte, bylo to tím? Nebylo. I když se pak choval skoro ukázkově, tak to nepomohlo.

I když se to může zdát jako bezvýchodná situace, řešení jsem objevila. Odpověď najdeme v menstruačním cyklu.

Náhodou jsem se dostala ke knize, která se danému tématu věnovala a ve které jsem si přečetla o tom, že si ženy mylně myslí, že jejich menstruační cyklus je jen o samotném krvácení, které trvá pár dnů. Pravdou je, že po dobu celého měsíce žena prochází různými změnami a fázemi, které velmi ovlivňují její myšlení, chování a dokonce fyzickou sílu.

Existují 4 fáze menstruačního cyklu. Zjednodušeně: premenstruační, menstruační, před ovulační, ovulační. V každé fázi máme jiný sexuální apetit. V každé fázi vnímáme okolní i vnitřní svět jinak.

Pro zajímavost:

Premenstruační fáze: klesá naše celková výdrž, stejně jako duševní schopnosti, vzrůstá fyzické napětí, frustrace, agresivita, kritičnost, jsme přecitlivělé, máme výkyvy nálad, jsme výbušné.

Menstruační fáze: tělo si žádá odpočinek, tendence stahovat se ze společenského života a hledání si bezpečného místa ke schoulení. Povinnosti, úkoly odkládáme na později. Zpomalujeme fyzicky, duševně i emočně. (Doporučuje se zastavit a odpočívat, abychom nabraly síly na celý měsíc. Pokud tak neučiníme, může se naše podrážděnost přesouvat do dalších fází).

Před ovulační fáze: máme spoustu nové energie a chce se nám dělat tolik věcí. Přibývá fyzická energie, sebedůvěra, sebevědomí, nezávislost, jasná mysl. Sebedůvěra posiluje naši společenskost. Jsme méně emočně citlivé a zranitelné.

Ovulační fáze: jsme empatičtější, trpělivé. Jsme méně citlivé na kritiku. Tato fáze přináší pocity radosti, štěstí a lásky. Dává nám mocné dovednosti a schopnosti ke zlepšení našeho osobního i pracovního života.

Pro mě byla informace o měnících se období ženského těla i mysle zásadní, protože když jsem si pak zkusila sledovat svůj cyklus a mé měnící se nálady, tak jsem zjistila, že to fakt odpovídá. V době před ovulační a ovulační, jako když mávnete kouzelným proutkem, se okamžitě dostavil můj sexuální apetit… pocit to byl úžasný, spadl mi kámen ze srdce. Žádná frigidita, ale normální žena! Byl to veliký AHA moment, který změnil od základů všechno.

heart-energy-767928_1280

Už se nemusím dále trápit, stačilo pochopit své tělo, svůj cyklus.

Je zcela normální, že v období ovulace máme větší chuť na sex, jsme hezčí, tělo vydává příjemnou tělesnou vůni. Tělo tak vábí, přitahuje muže, aby oplodnil vajíčko a nám, ženám, dodá chuť a elán. Naopak v období před menstruací (někdy s bolestmi) a menstruace (krvácení) chceme mít svůj klid, máme plné zuby samy sebe, natož se ještě starat o druhé. Už jsme tak naprogramované.

Proto, dámy, smiřte se s tím, že jste takové a nesnažte se proti tomu bojovat. Pomůže promluvit si o tom s partnerem a vždy ho upozorňovat na fázi, ve které se nacházíte. Já to udělala a překvapivě jsem se dočkala pochopení. Partner teď připisuje mé výkyvy nálad mému cyklu a nebere si to tak osobně. (Protože nemyslete, že si toho, že něco nefunguje, všímáte jen Vy. On se tím trápí také.)

Věřím, že Vám má zpověď pomůže vyjasnit si své pocity a postoje, nebo dokonce pomůže oživit vztah. Pomůže smazat všechny otazníky, které ve vztahu visely jako Damoklův meč. Byla by škoda připisovat problém partnerovi nebo vztahu a uchylovat se k nevratným rozhodnutím, jen kvůli špatnému pochopení svého těla.

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

  • Mé JÁ, které je na zabití | Blog - Eva Križánková 10.02.2016 17:19

    […] jsem zažila veliký AHA moment, který mi změní život. Stejně jako v otázkách sexuálních, tak v otázkách mého vnitřního já, mi opět můj menstruační cyklus pomohl rozluštit mé […]

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.