Žena s mužským chováním? Geniální kombinace!

Chovat se jako muž, vyjadřovat se jako muž, být ve všem jako muž…

NE! Nelekejte se, nic se nesmí přehánět!!! Stačí pár maličkostí a muži Vás budou milovat.

Když se zeptáte muže, jak si představují ideální partnerku, odpovědi se budou shodovat v tom, že by měla být ve spousty věcech jako muž.

Vězte, že pokud by nás měli předělat k obrazu svému, tak by toho časem litovali :

Jak to?

Právě proto, že ženy disponují něčím, z čeho muži šílí, milují na nás a nemohou bez toho být. Pokud by měli chodit s „chlapem“ sobě rovným, nebylo by na tom nic kouzelné, přitažlivé, láskyplné.

Krásnou ukázkou je komedie REPLI KATE, kterou doporučuji, pro zábavu, zhlédnout. Je o tom, jak se jednomu vědci podaří naklonovat ženu. Poté dostanou i s kamarádem „skvělý“ nápad, udělají z ní „dokonalou“ ženu… naučí ji chování mužů. Nedají jí do vínku nic ze ženy.

Ze začátku považují nápad za geniální a užívají si svého nového ženského kamaráda, se kterým chodí na pivo, brkají, hrají videohry, sledují sport, apod. Po čase už to tak perfektně ale nevypadá a jeden z nich dokonce prohlásí, že nechápe, co se ženám na mužích líbí, když to teď vidí z druhé strany.

Zde máte odkaz na film v češtině >>>

Je důležité, aby měla žena mužské stránky, ale nic se nesmí přehánět.

Muži milují pravou ženskost. Na pohled krásné ženy, které o sebe pečují, kterými se mohou chlubit, ale pokud si je pak přivedou domů a zjistí, že vnějšek je jediné, co by je přitahovalo, je dost pravděpodobné, že takovou ženu zařadí na seznam jednorázovek.

Ať se nám to líbí nebo ne, je potřeba mít v sobě i kus muže, stejně jako muž musí mít „ženskou“ stránku, kterou otevře jen ženě.

Pokud si chceme vztah udržovat v přátelské – uvolněné rovině, musíme se v mnoha situacích naučit chovat jako partnerův nejlepší přítel.

„Vyberte si za manželku takovou ženu, kterou byste si vybrali za přítele, kdyby byla mužem.“

                                                                       Joseph Joubert

Zkuste si představit, jak se chová nejlepší přítel:

parachute-658397_1920vyslechne a snaží se poradit
=> nekritizuje,
sdílí i nejšílenější nápady, koníčky,
je s ním legrace; narážky a vtípky opětuje => neuráží se kvůli maličkostem,
nechová se jako rodič.

 

Když se to spáruje s ženskými silnými stránkami, tak se z toho stane úžasná kombinace:

girl-1403426_1920

něžné stvoření,

umíme konejšit,

pečujeme o ně,

umíme si muže omotat kolem prstu.

To je jen pár příkladů z mnoha, které rozhodně nechceme ztratit. Je třeba zůstat sama sebou… ženská. V mnoha situacích je však třeba trochu „zmužnět“ a pánové nás budou milovat.

Percentuelně bych to viděla tak 30 na 70 (muž/žena).

Pojďme se podívat, v jakých případech nám změna přinese ovoce:

FANDĚNÍ

Partnerův oblíbený sport je motorismus. Na závody se dívá i v televizi, ale když se jede Brno, tak jsme jezdili fandit docela pravidelně i živě. Pár krát jsem ho doprovázela, televizi jsem také občas sledovala.

Od té doby, co máme prcka, jsem nikde nebyla, ani na televizi není čas a chuť.

Právě v tu chvíli se můžou objevit první výčitky a komandování, že se partner dívá, zatímco Vy se staráte o domácnost, o prcka nebo chcete jako rodina vyrazit ven na čerstvý vzduch…
…tak právě to se snažím nedělat. Netvrdím, že mě to neštve 😀

Líbí se mi, když něčemu s partnerkou oba fandíme a prožíváme stejné emoce. Je to parádní. Nechtěl bych ale, aby předstírala zájem, neměla k tomu žádný vztah a vnitřně se nudila.

drive-in-theater-1433395_1920

Tak co, dámy, zvládnete najít něco, co by se Vám líbilo oběma? Nohy na stůl, pivečko, pizza, společné kritizování a nadávání hráčům/soutěžícím už volá 🙂

KRITIKA

Kritiku snáší každý špatně. Proč si v něčem tak nepříjemném ženy libují, nechápu. Jsou samy proti sobě. V tom, koho kritizujeme, vyvoláváme zášť, vůči naší osobě. Můj osobní dojem z toho, když někdo kritizuje je, že není spokojen sám s sebou nebo s tím, jak ho vnímá okolí.

Když partner udělá něco špatně poté, co mu žena radila, ať to udělá jinak, dočká se vlny kritiky, již doprovází věta, kterou bytelně nesnáším: „já ti to říkala“. V tu chvíli si dokážu představit, že to v pánech vře a mají jen kousek od vybuchnutí, které v sobě jen stěží potlačí.

Pokud by se taková situace opakovala častěji, nebudou pánové stát o náš názor (nebudou se nám svěřovat) nebo o naši účast na něčem, co zkouší poprvé. Raději si budou ve svém světě (dílnách, garáži, pracovně), kde je nikdo nekritizuje -> začnou se nám vyhýbat, což vede k odcizování.

Byl bych raději, kdyby mi žena své názory navrhovala, než nutila. Př.: …nebylo by to lepší takto? Možná by nebylo špatné to udělat takto…

Staňte se partnerovi parťákem, za kterým si vždy rád přijde o radu, nebo budete pracovat dokonce společně.

HRAVOST

To, že jsou muži věčnými „dětmi“ jsem si potvrdila mnohokrát a nejen u svého partnera. Jen ať si zkusí protestovat 😀

rugen-766507_1920

Mnohé z dětství odeznělo, ale chuť hrát si? ee… ta zůstala. Ať už jsou to jejich slavné hry na počítači, tabletu, tak skryté touhy pohrát si se synovými autíčky a vojáčky, neustálé dokazování přesily v boji, soutěžení kdo z koho, apod.

Povzneste se nad jejich hravostí, neshazujte toto chování. Proč brát život tak vážně?

Když můžu, tak s partnerem pořád dovádím, soupeřím, kdo bude v něčem první nebo zápasíme (poměřujeme síly) v „škádlivém“ boji, a to byste měly vidět, jak mu září očička, když nade mnou sedí ve vítězném sevření a já se nemůžu hnout.

Neberte jim jejich dětství 😀 říká se, že se nemá uspěchat 🙂

Proč se taky někdy neodreagovat a nevyzkoušet si společně/proti sobě jeho hru na počítači?

HUMOR

Tak ten ve vztahu rozhodně nesmí chybět! Nemělo by chybět ani braní humoru s rezervou.

Muži rádi a často vtipkují na účet žen a urážet se kvůli tomu nebo reagovat podrážděně, nejsou zrovna přitažlivé reakce. Berte to jako výzvu k vrácení úderu. Vraťte mu to, nebojte se, on se neurazí.

A vůbec, snažte se být veselá kopa kdekoliv a kdykoliv. S úsměvem jde všechno snáz.

girl-753107_1280

Teď mě tak napadlo, že se zkusím některý den jen usmívat a usmát se na každého, koho potkám. Schválně, co za změnu mi to do života přinese. Všechno, co uděláte poprvé, každý krok mimo zaběhlý režim, každý pokus o změnu, se někde projeví. Více se tomu věnuji ve své e-knize, „Oživení vztahu do 14 dnů“. Více o ní zde >>>

Závěr

Oblastí, ve kterých se dá chovat jako muž, je určitě víc. Vybavila jsem si zatím tyto čtyři, což Vám do začátku bohatě stačí.

Změna chování i jen v jedné z nich, bude pro partnera jako čerstvý vánek ve vydýchané místnosti.

Tak ve které oblasti zapracujete? Slyšela jsem ve všech? To jsou moje holky 🙂

Bonus na závěr:

Dokážete si představit, jak jdete s partnerem po ulici a kolem Vás projde docela pohledná dívka, za kterou se partner otočí? Jsem přesvědčena, že se to stalo snad každé jedné z nás.

Jak jste reagovaly, dámy? Nechte mě hádat… výčitky, křik, pohlavek, hádka, naštvanost, předsudky…

Za deset let jsem nic z uvedeného neudělala ani nepociťovala. Nevidím důvod. Proč by se muž nemohl podívat na hezkou ženu? Proč by to hned mělo něco znamenat? Jednoduše to lahodí oku… vždyť mi se na hezkého muže také podíváme, ale zůstane jen u toho.

Já na hezké ženy dokonce ještě upozorňuji a hodnotíme je spolu. Zkuste to také 🙂

Pokud si vzpomenu na další oblasti, ve kterých se chovám jako muž, můžete se těšit na pokračování.

A do té doby?

Berte život/vztah s větší lehkostí/bezstarostností , pracujte na sobě, vnášejte do vztahu spoustu zábavy a oživení.

 

Bc. Eva Macháčková

Miluji překvapení. Partnera překvapuji dnes a denně, a právě tato metoda dodává našemu vztahu šťávu. Baví mě dávat lidem návod, jak oživit jejich vztah, jak být pro svého partnera přitažlivější. Můj příběh si přečtěte zde >>
Autorka e-booku Oživení vztahu do 14 dnů>> E-book Vám dá poměrně jednoduchý, ale účinný návod, jak vnést do vztahu nový náboj. Rutině můžete říct sbohem, protože Váš vztah získá nový rozměr. Získáte vztah plný zábavy, energie, vztah plný nových začátků.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.